Sanal POS

İnternet üzerinden ürün ve hizmet satışı yapılmasını sağlayan alternatif ödeme sistemidir. Satıcının kendi web sayfası üzerinden sunduğu ve fiyatlandırdığı ürünü alıcının Kredi Kartı veya Banka Kartı ile satın alması ve bu işlem sonucunda ürün bedelinin alıcının hesabına yansıması temel çalışma mantığıdır. Sanal POS altyapısı işyerlerine güvenli alış veriş için gerekli olan tüm yöntemler ile aynı zamanda farklı ödeme imkanlarını da sağlamaktadır. DenizBank Sanal POS uygulaması ile temel fonksiyonlar dışında müşteri ihtiyaçları doğrultusunda kendini sürekli geliştiren bir e-ticaret altyapısını ve beraberinde kesintisiz 7/24 destek hizmetini de sunmaktadır. Sanal POS entegrasyon ücreti ile ilgili detaylı bilgiyi şubelerimizden alabilirsiniz.

 • Internet üzerinde tüketici ile işyerini güvenli bir ortamda bir araya getirir.
 • İş yerinin dar bir tüketici pazarından daha geniş çaplı pazara açılmasına imkan tanır.
 • Klasik satış sürelerine göre alışverişin çok daha kısa bir süre içerisinde tamamlanmasına olanak sağlar.
 • 7*24 tahsilata olanak sağlar.
 • Visa,Mastercard,Amex logolu tüm kredi kartları ve Debit kartlar kabul edilmekte olup Bonus taksitli satış, bonus puan kullanma ve ön provizyon alma kapama işlemleri yapılmaktadır.
 • Provizyon iptal ve provizyon iade işlem tipi kullanıcı tarafından seçilebilir.
 • Ortak Ödeme Ekranı Türkçe ve İngilizce arayüz yapılabilir.
 • Satış işlemi ile ilgili detaylı raporlamaları işlem tipine göre görme imkanı verir.
 • İptal ve iade işlemleri toplu olarak yapılabilir.
 • Tele Marketing ve Telefonla satış için yararlanılabilir.
 • Döviz cinsinden yapılan işlemlerde 5 farklı para birimini (Dolar, Euro, Ruble, Sterlin ve Japon Yeni) destekler ve işlem tutarının döviz olarak tahsilatına imkan sağlar.
 • Ortak ödeme ekranlarında bonus kullanım yetkisinin yönetilmesini sağlar.

E-Ticaret işlemlerinin güvenli olarak yapılmasını sağlayan ve uluslararası kart kuruluşlarınca desteklenen bir sistemdir. Ödeme adımlarında (işyeri-banka-kart sahibinin) sorumluluklarını düzenleyen bir uygulamadır. Bu güvenlik yöntemi ile İşyerleri yapılan satışlar sonrasında olası kart hamili itirazlarına karşı da korunmaktadır.

Amex kart işlemlerinde 3d güvenlik uygulama desteği mevcut değildir.

Düzenli ve toplu tahsilat yapma ihtiyacı olan işyerlerine data transferi ile tahsilat kolaylığı sağlayan hizmettir. Çok fazla sayıda mail order işlem yapan işyerleri için önerilen web tabanlı bir uygulamadır. İnternet erişiminin olduğu herhangi bir ortamda güvenli olarak bu yapıyı yönetmek mümkündür. İşyeri tarafından tahsilat işlemi münferit veya excel/text dosya formatında toplu olarak yapılabilmektedir.

Inter- CPOS / Toplu Tahsilat POS

 • Ayrı bir özel yazılım ya da kuruluma ihtiyaç bulunmamaktadır.
 • Tekrarlayan tahsilat işlemleri için sisteme bir seferde giriş imkanı sağlar.
 • Taksitli işlemlerde otomatik provizyon alınmasını sağlar.
 • Data transferi ile toplu tahsilat işlemleri sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştirilir.
 • Tek tek manuel provizyon imkanı sağlar.
 • Alternatif kredi kart bilgisi girilebilir.
 • Detaylı rapor imkanı mevcuttur.
 • C POS ile tahsilat uygulamasında Debit kartlar kullanılmamaktadır.

Inter- CPOS Tahsilat biçimini kimler kullanmalıdır ?

Düzenli olarak tahsilat yapmak zorunda olan sigorta şirketleri, aidat tahsilatı yapan apartman, site, dernek , vakıf ve periyodik gazete/dergi/kitap aboneliği /üyelik ile çalışan işyerleri için uygundur.

DenizBank, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda mevcut alt yapılarına uygun entegrasyon metodlarının sağlanması konusunda her türlü desteği 7/24 sağlamaktadır. Sanal POS Teknik Destek ekibi, başvuru onaylarından sonra öncelikle işyerinin web sitesine uygun entegrasyon metodu ile ilgili örnek kod ve prosedürleri paylaşır.

SanalPos Destek Servisi iletişim bilgileri

Müşterilerimiz kurulum ve işletim aşamalarında herhangi bir sorun yaşadıkları taktirde aşağıdaki mail adresi ve telefon numaralarından destek hizmeti alabilirler.

e-mail : sanalpos@DenizBank.com , sanalpos@intertech.com.tr
Telefon : 0 ( 212 ) 370 66 60
Mesai saatleri dışında: 90( 212 ) 348 87 88

İşyerinin ödeme sayfası dizayn etmesine gerek bulunmamaktadır. Bu hizmet ile müşterilerin DenizBank’ın ortak ödeme sayfası üzerinden işlemlerini güvenli ve kolay bir şekilde yapmaları sağlanmaktadır.

Teknik imkanların yetersizliği , hosting firmasının gerekli şartları sağlayamaması veya işyerinin ödeme bilgilerini e-ticaret sitesi üzerinden alınmasını istemediği durumlarda bankanın bu gibi firmaların ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırladığı bir hizmettir.

Ortak ödeme sayfası ‘nın bakım ve güvenliği Denizbank tarafından sağlanmaktadır.

Ayrıca ortak ödeme sayfası Türkçe ve İngilizce dillerini desteklemektedir.

BKM express e kayıt ettirilen kredi kartları ile Denizbank sanal pos üzerinden üye işyerlerine kart bilgileri verilmeden işlem gerçekleştirmeye yönelik uygulamadır.

Bankamız sanal pos üyeleri , BKM Express uygulamasından yararlanabilirler. Bankamız İşyerlerinin bu sisteme entegre olabilmeleri için öncelikle “https://bkmexpress.com.tr “ adresi üzerinden üye olmaları gerekmektedir.

BKM Express ile yapılan elektronik satış işlemlerinde her defasında kart bilgilerinin girişi gerekli değildir.


Çalışma Koşulları için tıklayınız.